Statek Młodzieży Świata ? szukamy kandydatów

Szanowni Państwo,

Ambasada Japonii w Warszawie zwróciła się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP z prośbą o rekomendowanie kandydatów do kolejnej edycji Programu stypendialnego ?Statek Młodzieży Świata? (?Ship for World Youth?) organizowanego przez Rząd Japonii. Polska młodzież miała okazję uczestniczyć w nim dotąd dwukrotnie. Jest to program międzynarodowej wymiany młodzieży organizowany od 1988 roku. W zorganizowanym rejsie uczestniczyć będzie młodzież z różnych stron świata., w tym jednej osoby, która będzie pełniła rolę przewodniczącego polskiej grupy, tzw. lidera narodowego. Stronie japońskiej zależy, aby kandydaci nie byli ograniczeni do jednej grupy zawodowej lub społecznej, lecz reprezentowali możliwie jak najszersze spektrum społeczeństwa ? studentów, członków organizacji pozarządowych, pracowników administracji, działaczy społecznych itp. Także liczba uczestników obu płci powinna być w miarę możliwości jednakowa.

Kolejna edycja programu odbędzie się w dniach od 16 stycznia do 2 marca 2018 roku (w dniach 16 ? 27 stycznia zostaną przeprowadzone szkolenia, zaś rejs rozpocznie się 28 stycznia). Uczestnikami rejsu będzie 122 młodych Japończyków i 120 osób z 10 zaproszonych państw (po 12 osób z każdego państwa). Podczas rejsu młodzież uczestniczy w wykładach oraz dyskusjach, bierze udział w imprezach kulturalnych, sportowych, seminariach itp. Zaplanowane są także krótkie wizyty w Indiach i na Sri Lance, gdzie przygotowany zostanie program lokalny, pozwalający uczestnikom rejsu zapoznać się z kulturą tych krajów.

Komisja rekrutacyjna pod przewodnictwem Ministra Jana Dziedziczaka, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, zarekomenduje Ambasadzie Japonii uczestników Programu.

Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną do siedziby Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie. Ostateczną decyzję w sprawie wyboru kandydatów do stypendium podejmie Kancelaria Premiera Japonii.

Zasady rekrutacji i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.rodm-szczecin.pl.

Serdecznie zachęcamy do udziału w Programie.

ZASADY REKRUTACJI

FORMULARZ APLIKACYJNY

 

Komentowanie jest wyłączone