Zaproszenie na prelekcję


Polska po szczycie NATO w Warszawie. Zagrożenia i wyzwania dla bezpieczeństwa RP

W dniu 18.02.2017 r. (sobota) o godz. 16.30 zapraszamy na prelekcję dr. hab. Krzysztofa Kowalczyka, prof. US, b. Dyrektora IPN w Szczecinie nt. Polska po szczycie NATO w Warszawie. Zagrożenia i wyzwania dla bezpieczeństwa RP. 

Prelekcja odbędzie się w Sali Parafialnej przy Parafii Najświętszego Odkupiciela przy ul. Ks. Popiełuszki 10a

Dojazd autobusami linii 60, 74, 75, 80 i 86. 

Można także dojechać do przystanku tramwajowego 4, 5, 7 – Brzozowskiego 12, a następnie przejść do przystanku autobusu 74 i 80 przy ul. Łukasińskiego i przejechać dwa przystanki, a następnie dojść pieszo. 

 Więcej informacji na naszym profilu na Facebooku ? kliknij tu.


Szczegółowa lokalizacja znajduje się na załączonej mapie: 


Konferencja NATO w Warszawie odbyła się w dniach 8-9.07.2016 r. 

Podsumowanie dwóch dni Szczytu NATO w Warszawie znajduje się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: 
https://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/polityka_zagraniczna/szczyt_nato_2016/podsumowanie_dwoch_dni_szczytu_nato_w_warszawie

„NATO kończy szczyt w Warszawie jako silniejsza organizacja. To było przełomowe spotkanie głów państw i szefów rządów. Zostały podjęte decyzje polityczne i wojskowe, które realnie wzmacniają wszystkie flanki Sojuszu. Sojusznicy zademonstrowali determinację i jedność, aby odpowiedzieć na zagrożenia ze wschodu i południa.

WARSZAWSKA DEKLARACJA O BEZPIECZEŃSTWIE TRANSATLANTYCKIM

Podczas szczytu przyjęta została Warszawska Deklaracja o Bezpieczeństwie Transatlantyckim. Deklaracja jest dodatkowym dokumentem w stosunku do Komunikatu Końcowego i opisuje negatywną długofalową zmianę w środowisku bezpieczeństwa i odpowiedź NATO opartą na wzmocnionej obecności wojskowej na wschodniej flance oraz budowie stabilności zarówno w południowym, jak i wschodnim sąsiedztwie. Deklaracja potwierdza również konieczność dalszej adaptacji NATO.

 

 

Komentowanie jest wyłączone